На Вінниччині депутати самі собі приписали заслуги перед краєм та виплати. Прокуратура відреагувала, протоколи передані до суду

У липні цього року депутати Вінницької обласної ради проголосували за присвоєння собі ж почесної відзнаки “За заслуги перед Вінниччиною”. Серед них поважні бізнесмени Геннадій Вацак (кейс: http://control.net.ua/keysi/vatsak-gennadiy-anatoliyovich/), засновник кондитерського дому “Вацак” та Євгеній Звєрков, гендиректор ТОВ “Хмільницьке”.

За іронією долі, Вацак ще й секретар постійної комісії облради з питань боротьби з корупцією.

Відзнака буде вручена до 25-ї річниці Незалежності України. Всі кандидати – люди державницького мислення, достойні, авторитетні, які дійсно зробили багато для розвитку регіону, – тоді не скупився на компліменти для колег голова обласної ради Анатолій Олійник.

Пікантність ситуації полягає у тому, що згідно Положення згаданої відзнаки депутатам-заслужникам мали виплатити по 5 тисяч бюджетних гривень. А це вже пряме порушення післяреволюційного актикорупційного законодавства. Конфлікт інтересів.

Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під контролем” передав згадані факти до Генеральної прокуратури. Як наслідок, прокуратурою Вінниччини ініційовано складання працівниками місцевої поліції протоколів про корупційні правопорушення стосовно депутатів Вінницької обласної ради (ч. 2 ст. 172-7 КУпАП). Остаточне рішення за судом.

Та якби там не було, це дуже добра звістка для платників податків з усіх регіонів України. Адже про те, як “люди державницького мислення” дерибанять гроші та ресурси громад вже легенди ходять. Після таких протоколів, наступного разу тричі задумаються, чи варто самих себе нагороджувати.

Тому активісти Руху “Під контролем” закликають всі локальні антикорупційні ініціативи не опускати руки. Фіксувати будь-які прояви “розпилу”. А також передавати подібні факти до прокуратури, нацполіції, НАЗК та в інші органи. Бо тільки свідомі платники податків зможуть привчити своїх обранців жити по закону.

14 листопада 2016, Гліб Канєвський, координатор Руху «Під контролем»