Волинських депутатів та посадовців підозрюють у корупції

Активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» передали прокуратурі Волині 18 звернень щодо депутатів та посадовців області, які можуть бути причетними до корупційних діянь, – пише «Волинська правда».
Про це стало відомо під час брифінгу у прокуратурі Волині.

Політолог та представник антикорупційного руху Сергій Таран розповів, що їхня організація була створена у травні 2016 року для того, аби здійснити моніторинг місцевих органів влади. Справа в тому, додає Таран, що триває процес децентралізації й активна передача коштів та повноважень на місця, втім місцеві органи влади досі залишаються поза увагою громадськості та поза контролем.

Власне тому «антикорупційними» активістами була розроблена методологія та критерії, якими вони керуються, здійснюючи моніторинг. Передусім активісти оцінюють рівень прозорості та підзвітності органів влади, їх відкритість, наявність корупційних ризиків та політичної корупції, конфлікт інтересів. Після отримання потрібної інформації, члени антикорупційного руху проводять відповідну роботу із деталізації правопорушень повністю вивчаючи її нюанси, а тоді формують так звані «кейси».

«Ми видаємо кейс, коли ми з юристами цілком впевнені, що це дійсно є правопорушення, адже існує багато випадків, коли люди, активісти говорять про корупцію, дають фактаж, але насправді, коли розбираєш справу, правопорушення немає», – наголошує Сергій Таран.

Тож, після цілковитого вивчення справи, кейс із інформацією активісти передають на опрацювання в органи прокуратури.

Так, впродовж року в Україні виявили, що фігурантами справ стали понад 100 депутатів міських, районних та сільських рад, керівники комунальних підприємств тощо.

«За результатами наших розслідувань ми виявили, що у 135 випадках повністю або частково підтвердилися факти порушення, по 170 – ще тривають перевірки», – додав Таран.

Крім того, активісти передали прокуратурі Волині 18 звернень щодо ймовірних правопорушень волинських депутатів та посадовців. Варто зазначити, що на сайті руху «Під контролем» згадані 23 прізвища волинських посадовців та чиновників. Серед усіх, депутати Луцькради Олександр Козлюк, Ігор Поліщук, Андрій Козюра, депутати Волиньради Михайло Бегаль, Роман Микитюк, Олег Кух, Петро Савчук, а також обидва заступника голови обласної ради Олександр Пирожик та Роман Карпюк.

23 березня 2017, “Волинська правда”

Кейси на Козюру А.Г: http://control.net.ua/keysi/kozyura-andriy-grigorovich-2/, http://control.net.ua/keysi/kozyura-andriy-grigorovich/

Кейс на Куха О.І.: http://control.net.ua/keysi/kuh-oleg-ivanovich/