1076 повідомлень про порушення закону Всеукраїнський рух проти політичної корупції подав до ГПУ

З вересня 2016 року і по теперішній час Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем»  виявив та подав до  органів прокуратури України 1076 кейсів –матеріалів про порушення вимог законодавства посадовими та службовими особами регіонального рівня.

За загальними результатами:  до суду направлено 23 обвинувальних акти,  судами винесено 7 вироків. У 488 випадках надана Рухом інформація повністю або частково підтвердилася. За 329 кейсам тривають перевірки, а 255 інформацій перевіряються слідчим шляхом.

Переважна більшість кейсів стосується правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими органами прокурату складено 157 протоколів.

Також направлено 77 подань/листів про усунення порушень вимог законодавства.

Заявлено 19 позовів в інтересах держави, у 29 випадках, . після початку перевірки,  чиновники самостійно усунули порушення.

Лише у 259 випадках, після всебічного вивчення, факти, наведені в інформаціях, не знайшли свого підтвердження.  

Зокрема у лютому – березні поточного року в Кіровоградській області.

За фактом умисного неподання електронних декларацій за 2016 рік депутатами Кіровоградської  районної ради: Опалеником О.Ю., Нікітіним А.А., Лазарем М.С., Лось П.М., Демченко Н.М., Грабовською О.І. Кіровоградською місцевою прокуратурою 19.02.2018 внесено відомості до ЄРДР за статтею 3661 КК України. Досудове розслідування триває.

Управлінням захисту економіки  у Кіровоградській області ДЗЕ НПУ складено та направлено до суду три адміністративні  протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП, стосовно депутата Кіровоградської обласної ради Абрамяна В.Ю. за фактами неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з придбанням нерухомого майна. Судовий розгляд триває. Участь забезпечує Олександрійська місцева прокуратура.

 Також  після закриття кримінальних проваджень за статтею 366-1 КК України 21.02.2018 Управлінням захисту економіки  у Кіровоградській області ДЗЕ НПУ складено протоколи за частиною першою ст. 172-6 КУпАП стосовно депутатів Гайворонської міської ради Костишина В.А. та Рибака П.М., які несвоєчасно подали декларації. На теперішній час протоколи розглянуто судом та до винних застосовано стягнення у вигляді штрафу.

 29 березня 2018, Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під контролем”