Антикорупційний закон в дії: голову обласної ради Одещини чекають у суді

Завтра, 17 березня о 10.00 ранку Приморський районний суд міста Одеси розгляне справу про конфлікт інтересів в діях голови Одеської обласної ради Анатолія Урбанського, висуванця партії “Солідарність”.

В лютому співробітники управління захисту економіки Нацполіції при підтримці прокуратури вручили чиновнику протокол про вчинення корупційних дій. А саме Урбанський в грудні 2015 року, як тільки очолив область, проголовував на сесії Одеської облради за встановлення собі ж “надбавки за особливий характер роботи та інтенсивність праці у розмірі 90% посадового окладу з урахуванням доплати за ранг; щомісячну премію в розмірі 60% посадового окладу за фактично відпрацьований час; матеріальну допомогу на оздоровлення і для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати”. Що призвело до порушення вимог щодо запобігання конфлікту інтересів, передбачених статтею 172-7 КУпАП. Покарання за подібне порушення передбачає штраф від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нині 3,4 – 6,8 тис. гривень.

Про відкритість до платників податків обранців можна судити, наприклад, з кількості контактів на веб-порталі ради

До речі, норма про відповідальність за конфлікт інтересів – здобуток Революції Гідності. Бо була закріплена на Покрову 2014 року в новому законі “Про запобігання корупції”.

Якщо говорити в цифрах, то за останні три місяці згідно інформації облради Урбанський отримав із бюджету на руки 38,8 тисяч гривень з вирахуванням податків.

Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під контролем” пильно слідкує за цією справою через кілька причин:

1. Голосування за власні “надбавки за особливий характер роботи” та “матеріальну допомогу” це типовий конфлікт приватного та публічного інтересу, який не припустимий в цивілізованій правовій державі.

2. Суд за участі голови області є реальним підтвердженням, що країна поволі змінюється. Адже подібні чиновники, є фактично другими “недоторканими” людьми в регіоні після губернаторів.

3. Сам Анатолій Урбанський, який голосував за надбавки та матеріальну допомогу, походить з заможної родини чиновників-бізнесменів. Батько Ігор Урбанський в свій час був народним депутатом від соціалістів і заступник міністра транспорту за часів Миколи Рудьковського і Йосипа Вінського. Брат Олександр Урбанський на останніх виборах до парламенту пройшов від партії Тігіпка, нині член фракції “БПП”. Всі Урбанські представники бізнесу морських перевезень. Голова Одеської ради задекларував 25 мільйонів гривень статків станом на 2015 рік.

Описана судова справа є вкрай важливою для мешканців області та й українського суспільства в цілому. Річ у тім, що антикорупційне законодавство, а це не тільки конфлікт інтересів, а й електронні декларації, і сумісництво посад, і подарунки і т.д., було запроваджено якраз для того, щоб прищепити європейську культуру чесного врядування в українських владних коридорах.

Звичайно, в наведеній справі і штрафи сміхотворні, і обвинувачений має стільки грошей, що може дозволити собі найкращих адвокатів. Та, якби там не було, є впевненість, що за цією справою зараз слідкують багато голів численних міських рад. І вже на наступних голосуваннях останні задумаються чи варто голосувати за власні блага? І надбавки, і земельні ділянки, і різні дозволи для фірм родичів.

16 березня 2017, Гліб Канєвський, координатор Руху «Під контролем»