Антикорупційний закон в дії: мери Чернігова та Івано-Франківська мають прийти до суду

Це сталося! Антикорупційне законодавство прийняте 2014-го року після перемоги Революції Гідності потроху розправляє крила над місцевими князьками. Завтра одразу два міських голови обласних центрів мають з’явитися на судові засідання через можливу корупцію. І це тільки у тих справах, які пильно відслідковує Рух “Під контролем”.

Символічно, що надати свої пояснення перед громадою має як висуванець провладної партії “Солідарність” мер Чернігова Владислав Атрошенко, так і представник опозиційної “Свободи” Руслан Марцінків. На обох місцеві прокурори спільно з працівниками захисту економіки поліції склали протоколи про корупцію.

Завтра, 16 березня, об 14.00 Івано-Франківський міський суд розгляне справу про порушення вимог фінансового контролю. А саме, міський голова Марцінків в листопаді минулого року придбав новенький автомобіль SKODA Octavia за майже півмільйона гривень. Проте не вніс на протязі 10 днів дану інформацію до е-декларації, як того вимагає закон.

Протидія корупції в Україні не має ідеологічного забарвлення

В той же день, об 09.00 Деснянський районний суд м.Чернігова розгляне аналогічну справу. У вересні минулого року міський голова Атрошенко купив елітний TOYOTA Land Cruiser 200 за 2,2 мільйони гривень. Однак, також забув вчасно задекларувати нову іграшку.

Щоправда в Чернігові засідання під питанням. Так як вже втретє мер ухиляється від запрошення до суду.

Обом мерам загрожує покарання у вигляді штрафів від 1,7 – 3,1 тис. гривень. Санкції, звичайно, сміхотворні. Втім, мають неабиякий педагогічний ефект. На майбутнє політикам буде урок. Бо ж кому хочеться бути корупціонером, визнаним судом?


І влада, і опозиція мають однаково відповідати за корупцію перед суспільством

Мабуть тому обидва політики всіляко намагаються уникнути цивілізованого діалогу в суді. Марцінків регулярно звинувачує “злочинну владу” в переслідуваннях. А Атрошенко, який не може перекласти всі біди на “владу”, вирішив просто не йти до суду. От і сьогодні, на день та час засідання вже призначена зустріч Чернігівського виконавчого комітету, де головуючим є Атрошенко.

Та хай як опираються змінам політики, але закон є закон. І, якщо суспільство після Революції ствердно заявило, що чиновники мають декларувати власність. Значить мають декларувати. А за порушення – нести відповідальність.

Замість висновків. Нещодавно платники податків з усіх куточків України захоплено слідкували за перебігом суду над Насіровим та жалкували, що не можуть підтягнутися до центру Києва для підтримки прокурорів з детективами. Ну, що ж. Тепер така змога, підтримати прокурорів і оперативників, є у мешканців Чернігова та Івано-Франківська. Проявити свою позицію. І проконтролювати, аби суди над мерами не зірвався через якісь технічні обставини.

15 березня 2017, Гліб Канєвський, координатор Руху «Під контролем»

Кейс на Атрошенка: http://control.net.ua/keysi/atroshenko-vladislav-anatoliyovich/