Бізнесмен з Хмельницького заробив на армії в період АТО 172 млн грн

На Вінниччині військова частина А0853 закупила маскувальних комплектів майже на 100 млн грн. Всього було проведено 5закупівель у 2017-2018 роках. Дві з них – відкриті торги, три – переговорна процедура для потреб оборони. Жодного разу обґрунтування застосування переговорної процедури, передбаченого законом,  вказано не було.

Нагадаємо, що відповідно до п. 2 ч. 3 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» у разі прийняття замовником рішення про застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених частиною другою статті 35 Закону України “Про публічні закупівлі”, а також у зв’язку з повторною відміною відбору учасників через неподання на відбір жодної цінової пропозиції, за умови незмінності очікуваної вартості предмета закупівлі (у тому числі лота), замовник застосовує переговорну процедуру закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Всі п’ять закупівель виграло приватне підприємство «УКРШЕЛТЕР». За даними аналітичної системи YOUCONTROL підприємство зареєстроване у 2015 році. Очолює його Подлесовський Дмитро Сергійович.

У червні 2015 року «Наші гроші» повідомляли, що Міноборони закупило у ФОП Подлесовський Дмитро Сергійович маскувальних комплектів на 21 млн.грн. Тодішня ціна за комплект була 20,9 тис.грн. Цьогоріч вона складає 28,4 тис.грн.

В період з 2014 по 2015 роки, за даними Zакупівлі 2.0 ФОП Подлесовський отримав 5 контрактів, з них: 3 від Міноборони і 2 від Військової частини А0853 на загальну суму 33,4 млн.грн.

З 2016 по 2018 роки ПП «УКРШЕЛТЕР» під керівництвом Подлесовський Д.С. отримало перемогу у 21 закупівлі на 138,5 млн.грн.

Як повідомляло  інтернет-видання «Місто» 25.02.2015р. «…18 лютого, у Вінницькому міському суді розпочався розгляд справи за звинуваченням у хабарництві Барсько-Мурованокуриловецького комісаріату військового комісара Олександра Дерев\’янчука, командира військової частини Бару Олега Предиткевича і ще одного цивільного громадянина, який, за версією слідства, виконував роль посередника. Судовий розгляд обіцяє бути резонансним, адже районному воєнкому і командиру військової частини, який є і депутатом районної ради, закидають зговір з метою незаконного збагачення, а події, які потім стануть кримінальним провадженням, відбувались торік, коли в країні уже була оголошена мобілізація і тривала АТО».

Беручи до уваги, що 23.02.3018р. Олег Предиткевич подав декларацію до НАЗК як командир військової частини А0853, справа завершилась повною поразкою.

Аби з’ясувати правомірність мільйонних закупівель, активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» звернулися до правоохоронних органів з надією, що об’єктивну оцінку діям військових все ж таки буде надано.

12 червня, Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під контролем”