Чиновники адміністрацій та депутат облради: хто “попався” прокурорам на Рівненщині

Сьогодні у Рівному відбулася спільна прес-конференція прокурорів з громадським об’єднанням проти політичної корупції “Під контролем”. Правоохоронці розповіли про приклади вдалої співпраці з громадськістю, пише агенція новин “Рівне Інформаційне“.

Більше восьмидесяти організацій об’єдналися у рух “Під контролем”, щоб допомогти правоохоронцям боротися з політичною корупцією:

“У нас є чітко розроблена методологія, за якою ми перевіряємо політиків і чиновників. Це конкретні критерії: прозорість, підзвітність, конфлікт інтересів. За ними складаємо кейси і передаємо їх у прокуратуру”,

– каже політолог Сергій Таран.

Як він вважає, це ефективний спосіб допомогти органам прокуратури реагувати на ознаки корупційної складової у регіонах. Правоохоронці ж вчасно реагують на подані їм кейси. Так, на Рівненщині вже є конкретні результати подібної співпраці.

За останні півроку два кримінальні провадження у результаті співпраці спрямовані до суду. Прокурори перевірили посадовця Корецької РДА на отримання неправомірної вигоди у 6 з половиною тисячі доларів. Слідство вважає, що він узяв гроші від приватного підприємця за оренду 65 гектарів землі. Зараз провадження вже перебуває в суді. Чиновнику загрожує до десяти років позбавлення волі.

Перевіряли прокурори і начальника відділу освіти, молоді та спорту Демидівської РДА. Вони вважають, що той підробив документи і це коштувало державі 682 тисячі гривень. Наразі справа у Дубенському міськрайонному суді, чиновнику загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Потрапив у поле зору правоохоронців і депутат облради від “Батьківщини” Олександр Козак. Правоохоронці звинувачують його у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, коли той проголосував за грамоту самому ж собі. Як результат, депутат заплатив 3 тисячі 400 гривень штрафу.

На прес-конференції були присутні прокурор області Олег Соболь, представник Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контролем” Сергій Таран, координатор руху на Рівненщині Володимир Зиль, а також інші представники прокуратури.

23 березня 2017, “Рівне Інформаційне”