Геннадій Дикий сам собі завдав політичного удару

Закупівлі по ремонтним роботами в Білій Церкві, як відомо, проводив відділ капітального будівництва міської ради. Цей відділ користувався виключеннями із відповідного закону. В результаті, всі закупівлі проводилися з порогом до півтора мільйона гривень, що дозволяло не проводити конкурси. Керівник відділу на власний розсуд обирав, з ким заключати договір. Як наслідок, ми ідентифікували декілька фірм серед них: «Будмаркет» (власник міський голова Геннадій Дикий), «Мебітар» (належить місцевому депутату від «Самопомочі» Анатолію Гончару) та інші, які були створені у квітні 2016 року, та вже в серпні – вересні 2016 року отримували гроші.

На нашу думку, це пов’язано з тим, що після виборів 2015 року до влади прийшла нова команда міського голови Білої Церкви Дикого. І тепер нова команда мера намагається під себе підім’яти бюджетні потоки. Таке укладення угод без конкурсів призводить до наступних ризиків. По – перше, гроші можуть витрачатися з переплатами. По-друге, можуть надаватися неякісні роботи. По – третє, контракти отримують наближені люди до міського голови Дикого. Такі дії вже підкріплені двома кримінальними справами. Нещодавно справу відкрила прокуратура Київської області, тримають слідчі дії. Перший контракт стосується шкіл, у яких було проведено неякісне проведення ремонту. Другий контракт стосується закупівлі послуг по будівельним роботам на сміттєвих майданчиках. Тоді гроші без тендеру отримала фірма, яка належить дружині Дикого.

Фактично зараз Геннадій Дикий сам собі завдав політичного удару. Громада декілька разів зверталася до нього з проханням впровадити конкурсні закупівлі. Однак він все робив в ручну, що й призвело до відкриття кримінальних справ. У 2017 році сподіваємось, що уряд прислухається до думки громадськості і всі тендери зробить на конкурсній основі. Таким чином, корупційні ризики зникнуть.

11 січня 2017, Гліб Канєвський, координатор Руху «Під контролем»