Одеса. Чиновники плетуть схеми на кредитах, тротуарах та школах. Прокуратура розслідує – “Під контролем”

Підступність чиновників міських рад не знає меж. В Одесі прокуратура розпочала слідство одразу за кількома епізодами після звернень Руху “Під контролем” та місцевих активістів.

Тепер одесити дізнаються, скільки мільйонів розділили управління капітального будівництва Одеської міської ради та будівельна компанія “Градо-Строй”, які на початку цього літа уклали контракт вартістю 38 мільйонів гривень на ремонт школи.

Адже диявол криється в резюме “Градо-Строю”. Це підприємство фігурує в ряді кримінальних справ, пов’язаних з бюджетними грошима. Наприклад, місцевою службою безпеки, встановлено, що вартість минулорічних робіт “Градо-Строю” з благоустрою території завищена в три рази, чим завдано прямих збитків на суму понад 1,2 мільйон гривень. По іншій справі поліція підозрює вже чиновників управління обласної ради з майнових відносин, “які використовуючи свої корупційні зв’язки” з “Градо-Строєм” вносили фіктивні відомості у акти виконаних робіт дворічної давнини. Тепер ще й прокуратура ініціювала справу по шкільному тендеру.

Геннадій Труханов “доверяет делам”. Фото “Одесская правда”

В іншому епізоді управління дорожнього господарства Одеської міської ради в травні цього року закупило тротуарну плитку на суму понад 3,2 мільйони гривень у “СК Автострой”. Втім, місцеві активісти провели аналогію із закупівлями в сусідніх регіонах. Виявилось, що в Одесі за дешеву плитку переплатили втричі. Бюджет втратив приблизно два мільйони гривень. Тож прокуратура ініціювала розслідування. Відтепер і клерки управління капбудівництва, і дорожники Одеси підозрюються у зловживанні службовим становищем. Санкція передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі.

До слова, це не остання кримінальна справа “Авторстрою”. Паралельно тривають розслідування детективів НАБУ. “Авторстрой” і низку інших підприємців підозрюють у “розтраті коштів місцевого бюджету міста Одеси в особливо великих розмірах” два роки назад.

Ще один епізод, по якому відкрите кримінальне провадження, стосується нашумілого стомільйонного кредиту “Одесміськелектротрансу”. Рішення про оформлення позики підтримала міська рада 30 червня 2016 року. Фактично, комунальному підприємству дозволено взяти кредит до 25% річних під заставу власних приміщень. Але доцільність такого кредиту ставиться під сумнів 300-ма мільйонами гривень, які ця ж таки Одеська міська рада вирішила покласти на депозит того ж дня. Активісти побоюються, що кредит необхідний, аби звільнити приміщення комунального підприємства та роздерибанити запозичені гроші.


Активісти викладують “золоту” плитку в Одесі. Фото Антикорупційний офіс

Звичайно наведені епізоди не є вичерпними. Щоправда тамтешній мер Геннадій Труханов, який за іронією долі очолює партію з гучною назвою “Доверяй делам”, не поспішає робити кадрові висновки. Проте саме такі кримінальні справи вселяють надію місцевим активістам, що системна протидія схемщикам з міської ради не даремна.

23 грудня 2016, Гліб Канєвський, координатор Руху «Під контролем»