Органами прокуратури за інформацією представників Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» виявляються факти порушення тендерних процедур

Завдяки плідній співпраці органів прокуратури з представниками Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» викриваються факти зловживань посадовців при використанні державних коштів.

Прокуратурою Миколаївської області скеровано до суду обвинувальний акт за фактом розтрати посадовими особами Миколаївської обласної державної адміністрації бюджетних коштів у розмірі майже 135 тис грн, складання та видачі службовою особою одного з товариств області завідомо неправдивих офіційних документів.

Так, начальник Управління капітального будівництва облдержадміністрації підписав акт виконаних робіт з реконструкції водопроводу, не перевіривши відповідність ремонтних робіт фактично виконаним обсягам та засвідчив недостовірні дані.

Його дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість), а дії директора товариства – за ч. 1 ст. 366 та ч. 2 ст. 191 КК України (службове підроблення та привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

За аналогічним фактом розпочато кримінальне провадження стосовно посадових осіб управління капітального будівництва Кіровоградської обласної державної адміністрації, які уклали угоду з суб’єктом підприємницької діяльності на проведення капітального ремонту учбового корпусу ПТУ № 36 у м. Кропивницький на суму понад 1,4 млн грн.

Органами прокуратури Луганської області організовано процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо незаконних дій голови Новопсковської районної ради під час укладення з товариством договору підряду на проведення ремонту у хірургічному відділенні Новопсковського районного територіального медичного об’єднання у сумі понад 1,2 млн грн.

Слідчим відділом прокуратури Волинської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України за фактом порушення вимог чинного законодавства при укладенні договору на проведення робіт по капітальному ремонту дитячого садочка в с. Колодяжне Ковельського району на суму майже 1,5 млн грн.

Завдяки спільній роботі представників антикорупційного руху та органів прокуратури виявлено ознаки службового підроблення договорів на закупівлю підрядних робіт посадовими особами структурних підрозділів Одеської міської ради на загальну суму майже 4,5 млн грн. За цими фактами розпочато три кримінальні провадження.

25 квітня 2017, Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України