Прокуратура розслідує тендерні закупівлі КП «Міжнародний аеропорт «Київ»

Розпочато кримінальне провадження щодо можливих незаконних дій службових осіб  КП «Міжнародний аеропорт «Київ» під час здійснення тендерної закупівлі прибиральної машини (машина аеродромна прибиральна), за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України («Розтрата майна»). Справу веде Київська місцева прокуратура № 9.

 Також продовжується досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо дій службових осіб КП «Міжнародний аеропорт «Київ» під час здійснення тендерної закупівлі спецмашини (автомобіль для нанесення рідкого протиожеледного хімреагенту), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України («Розтрата майна»).

Довідково. Розпочаті прокуратурою кримінальні провадження є результатами опрацювання інформаційних довідок,переданих активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контролем” стосовно директора КП «Міжнародний аеропорт «Київ»  Нестеренка О.М. Так за керівництва Олександра Нестеренка КП «Міжнародний аеропорт «Київ» 04.06.2018 р. замовило ТОВ «Корунд-Холдінг» прибиральну машину за 13,34 млн грн. Умови тендеру прописані таким чином, що під час оцінки пропозицій у найвигіднішому становищі опинявся той учасник, який запропонував товар з оплатою в гривнях та доставкою в аеропорт і розмитненням своїм коштом. Єдиним конкурентом «Корунд-Холдінгу» було ТОВ, яке має у реєстрі КВЕДи у сфері торгівлі продуктами, добривами, зерном тощо і займаються вирощуванням птиці.  Тому виникає підозра у проведенні тендеру під конкретного постачальника    За керівництва Олексадра Нестеренка КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) 18.05.2018 р. за результатами тендеру, який мав дискримінаційні вимоги до іноземних учасників, замовило ТОВ «Зар Ейр Системс» спецмашину за 13,91 млн грн. Тендерні умови було прописано під ТОВ «Зар Ейр Системс» – у найвигіднішому становищі опинявся той учасник, який запропонував товар з оплатою в гривнях та доставкою в аеропорт і розмитненням своїм коштом. Фірма «Aero-GSE Sp. z o.o. Sp. k.» (Польща) вимагала прибрати у замовника нецінові критерії, вважаючи їх застосування необґрунтованим та дискримінаційним щодо іноземних учасників.

Кейси Нестеренко О.М.

http://control.net.ua/keysi/nesterenko-oleksandr-mihaylovich-2/

http://control.net.ua/keysi/nesterenko-oleksandr-mihaylovich/