Прокуратура Волині у 2016 році скерувала до суду 53 провадження про кримінальні правопорушення з ознаками корупції, за результатами суду до кримінальної відповідальності притягнули 59 осіб, серед яких 29 правоохоронців

Про це йшлося під час брифінгу у прокуратурі Волині.

За словами начальника відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Леоніда Сасюка, у минулому році до суду скеровано 53 провадження про кримінальні правопорушення з ознаками корупції, з них 31 про отримання неправомірної вигоди. До кримінальної відповідальності притягнуто 59 осіб, в тому числі 29 працівників правоохоронних органів.

Крім того, до суду було скеровано й 74 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами їх судового розгляду 50 посадовців різного рангу притягнуто до адміністративної відповідальності.

Разом з тим, впродовж лише двох місяців цього року, було виявлено 16 корупційних кримінальних правопорушень, за якими розпочато 13 кримінальних проваджень. До суду вже скеровано 12 таких проваджень, в тому числі 6 про одержання неправомірної вигоди. Також цьогоріч було складено 23 протоколи про адміністративні правопорушення пов’язані з корупцією.

Однак, додає Леонід Сасюк, покращення статистичних показників, на жаль, не збільшують суспільний інтерес та довіру до органів прокуратури і тому нині прокуратура намагається активно співпрацювати із Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем».

Таким чином, за час співпраці з активістами, в прокуратуру області надійшло 18 повідомлень про факти можливих зловживань посадовцями області різного рангу, які регіональною прокуратурою ретельно перевірено із залученням представників правоохоронних органів та органів контролю області.

 

За результатами опрацьованої інформації, наданої активістами, у більшості випадків вона підтвердилася. Тож, правоохоронцями області складено 5 протоколів, про вчинення адміністративних правопорушень, в тому числі 4 пов’язаних з корупцією, які розглянуті судом, винні особи притягнуті до адміністративної відповідальності.

23 березня 2017, Волинська правда