Прокуратурі Волині «розібратися» із корупціонерами допомагають активісти

Прокуратура Волинської області за зверненнями активістів всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» виявила 6 корупційних правопорушень.

Про це йшлося під час спільного брифінгу прокурорів та активістів у четвер, 23 березня.

Як розповіли заступник прокурора області Сергій Єфремов та прокурор з питань організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Леонід Сасюк, до них надійшло 18 звернень від руху «Під контролем» щодо можливих правопорушень волинських депутатів та посадовців.

Зокрема у таких зверненнях ідеться про ймовірні порушення першого заступника голови облради Олександра Пирожика, заступника голови облради Романа Карпюка, лідера «УКРОПу» в Луцькій міськраді Ігоря Поліщука, голови Маневицької РДА Андрія Линюка, Любешівської РДА Олега Куха.

«Кейси» щодо всіх волинян, яких «звинувачує» «Під контролем», читайте тут.

За словами Сасюка, із 18 звернень в результаті виявили 6 корупційних правопорушень із оголошенням підозри, зареєстрували 4 кримінальні провадження, склали 5 протоколів про адмінпорушення та внесли 1 подання для усунення порушень.

Представник руху Сергій Таран розповів, що цю організацію створили у травні 2016 року. Наразі до неї входять близько 80 громадських організацій. Їх робота зосереджена на боротьбі із корупцією на місцях. Мовляв, є значна увага до корупційних дій на центральному рівні, натомість в процесі децентралізації більше коштів передаються саме на місця. Також рух зосереджений на збиранні максимальної доказової бази у «кейси», де, мовляв, є всі необхідні факти, щоб притягнути до відповідальності порушника.

На Волині рух представляє голова ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» Володимир Зиль. Він зізнався, що стаціонарно знаходиться в Рівному, але разом із помічниками виявляє порушення і на Волині. За рекомендацією активіста Михайла Шелепа, він також пообіцяв більше співпрацювати із місцевими громадськими антикорупціонерами та журналістами.

23 березня 2017, “Волинь-Post”