Результати перевірки 223 кейсів Руху «Під контролем», переданих до ГПУ з початку 2018 р. Ч.1.

223 кейса передав Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» до органів прокуратури України з початку 2018 року.  В 91 випадку інформація про порушення  вимог законодавства посадовими та службовими особами регіонального рівня повністю або частково підтвердилася, органами прокуратури вжито заходи реагування. З початку 2018 р. складено 72 протоколи, переважна більшість з яких стосується  правопорушень, пов’язаних з корупцією. Направлено 9  подань/листів про усунення порушень вимог законодавства, заявлено 1 позов в інтересах держави, а 40 інформацій перевіряються слідчим шляхом.

За результатом, до суду направлено 3 обвинувальних акти,  судами винесено 1 вирок. Так у квітні – травні поточного року наслідками перевірки фактів, наданих активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» стали наступні рішення міських і обласних органів прокуратури та суду.

     Менського міського голову Примакова Г.А. вироком Менського районного суду Чернігівської області від 05.05.2018 визнано винним за ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 3 роки із конфіскацією майна. Довідково. Геннадія Примакова-голову Менської міської ради (член Радикальної партії Олега Ляшка)   було затримано під час отримання неправомірної вигоди. Спільно з депутатом Менської  районної ради Валерієм Гайдукевичем (голова Чернігівської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка)  вони отримали 1 тис. доларів за сприяння у виділені земельної ділянки. Гайдукевича В.В. за рішенням суду було визнано винним за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Рішення не набрало законної сили, тому що 1.06.18 Гайдукевич В.В. подав апеляційну скаргу.

Стосовно депутата Вознесенської  районної ради Олега Колоса Вознесенською місцевою прокуратурою Миколаївської області 14.05.2018 зареєстровано кримінальне провадження за ст. 366-1 КК України. Обранець від партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП»,  не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік. Досудове розслідування триває.

За цією ж статтею (366-1 КК України)  прокуратурою Дніпропетровської області зареєстровано кримінальне провадження стосовно Миколи Кушаекс-начальника Управління комунального господарства та будівництва  Павлоградської міської ради, який не подав декларацію після припинення діяльності особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Досудове розслідування триває.  Довідково. Активісти Руху «Під контролем» проаналізували діяльність  Миколи Куша, на той час начальника Управління КГ та будівництва, которий  у 2016 році 42 рази порушив закон України «Про публічні закупівлі», а саме підписував договори з постачальниками та підрядниками в обхід системи «Prozorro» без застосування визначених законом процедур на суму більше 5 млн грн.

Досудове розслідування триває щодо Володимира Трояновськогоначальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області, стосовно якого прокуратурою Полтавської області 05.05.2018 зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 364 КК України. Довідково. Начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимир Трояновський на цілий 2018 рік замовив миття автомобілів, яких немає в автопарку Служби автомобільних доріг Полтавщини. 25 січня 2018 року – замовлено миття та чистку трьох автомобілів (Toyota Prado, держномер: ВІ 0010 АХ, Audi A6, держномер: ВІ 8888А, Hyundai H-l, робочий трактор) за 20 000 грн у ФОП Топчієв Микола Петрович. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру МВС на балансі автодору немає Toyota Prado та Audi A6 з відповідними номерними знаками.

Нагадаємо.  Починаючи з вересня 2016 року і по теперішній час, між Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем» та органами прокуратури України відбувається співпраця за 1197 матеріалами.

9 липня 2018, Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під Контролем”