Результати перевірки 223 кейсів Руху «Під контролем», переданих до ГПУ з початку 2018 р. Ч.2.

 223 кейса передав Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» до органів прокуратури України з початку 2018 року.  В 91 випадку інформація про порушення  вимог законодавства посадовими та службовими особами регіонального рівня повністю або частково підтвердилася. Органами прокуратури вжито заходи реагування: складено 72 протоколи, переважна більшість з яких стосується  правопорушень, пов’язаних з корупцією; до суду направлено 3 обвинувальних акти; судами винесено 1 вирок.

У квітні – травні поточного року наслідками перевірки фактів, наданих активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», стали наступні рішення міських і обласних органів прокуратури та суду.

Стосовно Віталія Цвігуна-начальника філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» слідчим відділом Солом’янського УП ГУ НП у м. Києві зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 КК України. Встановлено, що підприємство придбало за переговорною процедурою 72 шкіряні портфелі загальною вартістю 388 800 грн. за завищеними цінами. Досудове розслідування триває.

Довідково. Під керівництвом Віталія Цвігуна Філія  «Укрзалізниці» за переговорною процедурою придбала у ТОВ “ЛС-Трейд” ( зареєстроване у м. Бровари в кв. власника Швеця О.М.) 72 шкіряних портфелі на три відділення філії. За специфікацією вартість одного шкіряного портфелю дорівнює 5400 грн, в той час як ринкова вартість ідентичних виробів починається від 1610 грн. За ціною 3 – 6 тисяч грн можна придбати портфелі відомих світових виробників.

Здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно голови Верхньолипицької сільської ради Володимира Галушки.  Слідчим управлінням ГУ НП у Івано-Франківській області Галушці В.З. повідомлено про підозру у вчиненні злочинів за ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 366 КК України. Досудове розслідування триває.

Довідково. Висуванець партії  “Громадянська позиція” Галушка Володимир Зіновійович, як особа уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, вимагав та одержав неправомірну вигоду у великoму рoзмірі  (100 тис. грн) за передачу в оренду земельної ділянки площею 14 гектарів приватному підприємцю для проведення сільськогосподарських робіт.

Сплатить штраф Микола Стегар депутат Маловисківської міської ради Кіровоградської області, якого за рішенням суду визнано винним за ч. 1
ст. 172-6 КУпАП. Обраний від партії “Наш край” депутат Стегар М.В., як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подав до реєстру НАЗК свою декларацію.

На розгляді в суді Кіровоградської області перебувають протоколи стосовно депутатів, які несвоєчасно подали декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тим самим порушивши закон. Це депутати:

Маловисківської районної ради – Іван Катана  та Анатолій Прудкий -обранці від партії «Опозиційний блок»;

Благовіщенської міської ради – Олексій Герасіменко (висуванець партії «Громадський рух «Народний контроль») та  Олександр Гончарук (висуванець партії «Наш край»);

Олександрійської районної ради- Любов Замкова (“Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Світлана  Кондус («Опозиційний блок»),

Маловисківської міської ради Валерій Артишко (Радикальна партії Олега Ляшка)

Світловодської міської ради Володимир ДяченкоОпозиційний блок»).

Складено та направлено до суду протокол щодо депутата Шепетівської міської ради Василя Гетьмана про вчинення ним правопорушення, пов’язаного з корупцією, за ч. 1 ст. 1726 КУпАП. Установлено, що депутат, обраний від партії  “Об’єднання “САМОПОМІЧ”, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Розгляд у справі триває.

Нагадаємо.  Починаючи з вересня 2016 року і по теперішній час, активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» передали на розгляд до  органів прокуратури України  1197 матеріалів (кейсів).

9 липня 2018, Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під Контролем”