Результати реалізації проекту «Запобігання та протидія корупції шляхом об’єднання зусиль органів прокуратури та громадськості» (ІНФОГРАФІКА)

В рамках реалізації проекту «Запобігання та протидія корупції шляхом об’єднання зусиль органів прокуратури та громадськості» забезпечено швидкий обмін інформацією між правоохоронними органами та активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», запроваджено проведення спільних навчань та круглих столів з проблемних питань. Як наслідок досягнуто видимих результатів.

Так, в цілому органами прокуратури України та Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем» проводиться співпраця за 375 матеріалами.

У тому числі вивчено 319 інформаційних довідок активістів. За результатами вивчення у 175 випадках інформація про порушення вимог законодавства посадовими та службовими особами регіонального рівня повністю або частково підтвердилась. Органами прокуратури вжито заходи реагування.

За 62 інформаціями тривають перевірки.

Правоохоронними органами за матеріалами здійснено 266 види реагування, зокрема: складено 59 протоколів (переважна більшість про правопорушення, пов’язані з корупцією); скеровано 64 подання/листи про усунення порушень вимог законодавства; заявлено 13 позовів в інтересах держави; після початку вивчень у 25 випадках чиновники самостійно усунули порушення; 105 інформацій перевіряються слідчим шляхом. За результатом такої діяльності 39 особам повідомлено про підозру, 20 обвинувальних актів скеровано до суду, судами винесено 5 вироків.

25 квітня 2017, Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України