Результати співпраці Руху “Під контролем” з ГПУ

    

15 лютого Генеральний прокурор Юрій Луценко провів нараду за участю керівників  структурних підрозділів ГПУ за підсумками роботи Генпрокуратури за минулий рік.   У розділі «Комунікація з громадськістю» Юрій Луценко окремо навів дані про результати співпраці з Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем». Ми маємо можливість їх конкретизувати.

243 повідомлення про корупцію на загальну суму  у понад чверть мільярда гривень бюджетних коштів, нерухомого майна та землі, яку роздерибанили представники влади та місцеві депутати в усіх регіонах України були передані до Генеральної прокуратури активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» протягом 2016 року.  За результатами, у 125 випадках інформація про порушення вимог законодавства посадовими та службовими особами регіонального рівня, повністю або частково підтвердилась, за іншими кейсами перевірки тривають..

.       Зокрема, прокуратурою Волинської області, за вироком Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 23.11.2016 заступника начальника відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища Ковельської міської ради Бручу Дмитра Миколайовича  ( член політичної партії ВО «Батьківщина»), який прийняв пропозицію одержати 2000 доларів США за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення уповноваженими особами щодо виділення громадянину земельної ділянки у м. Ковелі, визнано винним за ч. 2 ст. 369-2 КК України та призначено покарання у виді штрафу в сумі 17 000 грн з позбавлення права обіймати посади,  пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 2 роки.

Також прокуратурою Волинської області 14.12.2016 повідомлено про підозру керівнику КП «Луцькводоканал» Корчуку Івану Миколайовичу (депутату Луцької міської ради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність») у вчиненні службового підроблення та розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великому розмірі за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 ч. 1 ст. 366 КК України. Зазначений посадовець упродовж 2014 року уклав ряд фіктивних договорів та розтратив кошти комунального підприємства на суму 1,7 млн грн.

У ході розгляду інформаційної довідки Руху «Під контролем», прокуратурою     Житомирської області знайшли своє підтвердження доводи про порушення вимог тендерного законодавства під час визначення  ТОВ «Енергоальтернатива плюс», директором якого є депутат Житомирської обласної ради Павленко Анатолій Анатолійович (партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»), переможцем у процедурі відкритих торгів, що проводились  комунальним закладом «Радомишльська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів».

За ініціативи прокуратури Житомирської області Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області складено два протоколи про вчинення головою та секретарем комітету конкурсних торгів зазначеного комунального закладу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164-14 КУпАП (порушення законодавства про закупівлі), які судом розглянуто з підтвердженням виявлених порушень та вини посадових осіб. http://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=200217

Прокуратурою Закарпатської області: розпочато кримінальне провадження щодо незаконної передачі посадовими особами Ужгородської міської ради (депутат Ковальський Анатолій Володимирович- керівник КП “ЖРЕР №5”)у  приватну власність трьох квартир, що належали територіальній громаді м. Ужгорода. (ч. 1 ст. 364 КК України).  Під час досудового розслідування 12.01.2017 зібрано достатньо доказів для пред’явлення Ужгородською місцевою прокуратурою позову щодо скасування рішення про приватизацію та повернення однієї з квартир у власність територіальної громади. За рештою фактів триває слідство.

Також установлено, що управлінням освіти Ужгородської міської ради, яке підконтрольне виконавчому комітету УМР,  укладено договори з ТОВ «Плодоовоч-Уж» на постачання продуктів харчування у навчальні заклади міста Ужгорода та в подальшому цьому суб’єкту господарювання перераховано 2 779 557 гривень. Однак, один із засновників ТОВ «Плодоовоч-Уж» Гісем Мирослав Володимирович. є одночасно членом виконавчого комітету УМР, тому повноважний здійснювати координацію роботи та приймати рішення відносно діяльності управління освіти Ужгородської міської ради, що свідчить про наявність потенційного конфлікту інтересів в діях Гісема М.В. З метою усунення виявлених порушень прокуратурою області 29.12.2016 внесено подання у порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», яке на даний час перебуває на розгляді в Ужгородській міській раді.

Прокуратура Львівської області вивчила інформацію Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» щодо голови міста Трускавець Кульчицького Андрія Богдановича (партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ»), органами досудового розслідування Львівщини відрили кримінальне провадження. Трускавецький міський суд розпочав розгляд матеріалів  щодо міського голови Андрія Кульчинського (партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ») за статтею 172-7 «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів». Про це повідомляють активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» у Львівській області з посиланням на портал «Судова влада в Україні». Засідання суду відбудеться  17.02.2017р. в Трускавецькому міському суді Львівської області при головуванні судді Володимира Марчука.

Прокуратурою Черкаської області забезпечено скерування до суду 17.11.2016 обвинувального акту стосовно депутата Канівської районної ради Єщенко Ліліани Валентинівни (член Радикальної партії Олега Ляшка), яка 24.05.2016 одержала від представника СФГ «НАДІЯ» Буслика В.П. частину обумовленої нею раніше суми неправомірної вигоди – 15 000 гривень, за здійснення впливу на прийняття рішення про надання в оренду земельної ділянки площею 3,5га, тобто вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 369-2 КК України.

За матеріалами прокуратури Запорізької області 12.01.2017 працівниками УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ Національної поліції України складено протокол відносно головного лікаря КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради Шишки Ігоря Васильовича. за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Встановлено, що головний лікар, як керівник комунальної установи, надав письмову згоду на передачу приміщень лікарні загальною площею 96,4 кв.м. у суборенду суб’єктам господарювання, у яких засновником є його тесть. Своїми діями лікар порушив вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Вказаний протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, з матеріалами справи надіслано до місцевого суду для розгляду. Суд визнав винним Ігоря Шишку – головного лікаря КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради за ч.1 та ч.2  ст.172-7 КУпАП України «Порушення умов щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів»

Інфографіка