Результатом співпраці органів прокуратури Дніпропетровщини та Всеукраїнського руху «Під контролем» стало викриття ряду корупційних злочинів. Двоє високопосадовців вже опинилися на лаві підсудних

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив заступник прокурора Дніпропетровської області Олексій Кривенко. Захід проведено за участю політолога, голови громадської організації «Ейдос», члена Ради Реанімаційного Пакету Реформ Віктора Тарана та начальника відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Євгена Романенко.

Прес-конференція була присвячена актуальним питанням боротьби з корупцією та взаємодії органів прокуратури Дніпропетровської області з громадськістю, зокрема з представниками Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».

Віктор Таран зазначив, що Всеукраїнський рух «Під контролем» був створений на базі громадських організації, які знають і вміють працювати та протидіяти корупції, виявляти такі факти, фахово складати доказову базу та потім передавати її правоохоронним органам. Він також повідомив: «У співпраці органів прокуратури України з активістами Руху вивчено понад 300 інформаційних довідок про порушення вимог законодавства посадовими та службовими особами, з них у 175 випадках інформація підтвердилась. За матеріалами здійснено понад 260 видів реагування, складено 59 протоколів, заявлено 13 позовів в інтересах держави, 39 особам повідомлено про підозру, 20 обвинувальних актів вже скеровано до суду та винесено 5 вироків».

За час своєї роботи учасниками руху зібрана численна інформація про можливі правопорушення посадовими особами та органами місцевого самоврядування регіональних рівнів, в тому числі вчинені на Дніпропетровщині.

Олексій Кривенко навів приклади: за результатами лише 7 місяців спільної роботи прокуратури Дніпропетровської області з вказаною громадською організацією  розпочато співпрацю в ряді кримінальних проваджень, два із яких вже скеровано до суду.

Так, депутат Дніпровської міської ради запропонував директору одного з комунальних підприємств міста 12 тис. доларів США за передачу в оренду земельної ділянки, яка перебуває у віданні цього підприємства, іншому підприємству під паркування автомобілів. Під час передачі частини грошей у сумі 1,5 тис. доларів США депутата було затримано правоохоронцями. Наразі його судитимуть за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369 КК України (надання неправомірної вигоди службовій особі).

За словами начальника відділу прокуратури області Євгена Романенко,  до суду також направлено обвинувальний акт відносно ще одного посадовця органів державної влади. Встановлено, що керівник одного з департаментів Дніпровської міської ради безпідставно перерахував більше 2 млн. грн. бюджетних коштів приватним фірмам, які відповідали за встановлення обладнання у житлових будинках міста, проте не виконали вказаних робіт. Під час слідства збитки відшкодовано у повному обсязі. Чиновнику загрожує покарання від 3 до 6 років позбавлення волі.

Поряд із цим, скеровано до суду 4 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно 2 депутатів Дніпровської міської ради, які взяли участь у голосуванні за прийняття рішення «Про стимулюючі виплати керівництву міської ради, керівникам, заступникам керівників і працівникам виконавчих органів міської ради», публічно не оголосивши під час засідання ради про наявний реальний конфлікт інтересів.

Підбиваючи підсумки, заступник керівника прокуратури області наголосив, що важлива співпраця кожного громадянина з правоохоронними органами, як це роблять громадські активісти і  представники ЗМІ. А також закликав сприяти у викритті будь-яких правопорушень, в тому числі хабарництва та корупції, дієво допомагати у збиранні доказів незаконних дій на території регіону та передавати ці матеріали прокуратурі чи іншим уповноваженим органам.

«Прокуратура завжди буде відкритою до людей, хто прагне щиро співпрацювати, об’єднувати зусилля з нею у боротьбі зі злочинністю та протидії корупції, захисту прав  і свобод  громадян та інтересів держави» – повідомив  Олексій Кривенко.

 21 квітня 2017, Прес-служба прокуратури області