РІК «ПІД КОНТРОЛЕМ»: ХРОНІКА КОРУПЦІЇ У МІСЦЕВІЙ ВЛАДІ

Судами винесено 5 вироків, 39 особам повідомлено про підозру, до суду скеровано 20 обвинувальних актів,  заявлено 13 позовів в інтересах держави – такими є результати перевірки інформації з 319 кейсів, наданих активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» до Генеральної прокуратури України у 2016- травні 2017 року.  

Ці дані було оприлюднено Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем» на прес-конференції, присвяченій річниці його діяльності 24 травня в УКРІНФОРМі.

«Децентралізація органів місцевого самоврядування дозволила зосередити значні повноваження, ресурси та кошти на місцевому рівні» – сказав Віктор Таран, активіст Руху «Під контролем».- Загалом в усіх регіонах України нашими активістами зафіксовано порушень на суму майже півмільярда гривень, які були вчинені чиновниками та місцевими депутатами. Це сумарна вартість бюджетних коштів, нерухомого майна та землі, яку роздерибанили депутати та чиновники у 2016- початку 2017 року».

Лише в січні 2017 року до Генеральної прокуратури України Всеукраїнським рухом передано 84 кейси – повідомлення щодо фактів недотримання та порушення законодавства представниками місцевих органів влади та місцевими депутатами в усіх регіонах України. «Кожне наше повідомлення про можливе корупційне порушення було взято під контроль ГПУ та її регіональним підрозділами.» – відмітив Олексій Ткач, юридичний консультант та активіст руху «Під контролем».

В цілому, представниками Руху та правоохоронними органами проводиться співпраця за 375 матеріалами. За результатами, у 175 випадках інформація про порушення вимог законодавства посадовими та службовими особами регіонального рівня, повністю або частково підтвердилась, правоохоронцями здійснено 266 види реагування (розпочато кримінальні провадження, складено протоколів про корупцію, внесено подання про усунення порушень, повідомлено про підозру тощо).

 «Конфлікт інтересів, порушення в сфері державних закупівель, декларування недостовірної інформації, порушення вимог фінансового контролю та незаконне збагачення є типовими порушеннями з боку фігурантів корупційних дій, підкреслив активіст руху «Під контролем» Гліб Канєвський.  

Начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції ГПУ- Валентина Сеник навела  конкретні приклади результатів такої співпраці – розпочаті провадження прокуратурою Миколаївської області (розтрата бюджетних коштів посадовими особами Управління капітального будівництва Миколаївської ОДА), прокуратурою Кіровоградської області (зловживання з боку посадових осіб КП Кіровоградської міськради  при проведенні закупівлі пального та посадовими особами управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА), прокуратурою Одеської області (три кримінальні провадження за інформаціями активістів щодо службового підроблення договорів на закупівлю підрядних робіт посадовими особами структурних підрозділів Одеської міськради), прокуратурою Сумської та Київської області та прокуратурами інших областей.

«Як відомо, закінчився період подачі третьої хвилі електронних декларацій, і зазначені  службовими особами відомості будуть пильно вивчатись, як спеціально уповноваженими органами на боротьбу з корупцією, так і свідомими громадянами, – наголосила Валентина Сеник – Тому пропоную долучатись до такої роботи всім, особливо громадським активістам

  Довідково. Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років боряться із корупцією у своїх регіонах.  Наразі коаліція об’єднує близько 80  громадських організацій з усіх регіонів України.

 

Прес-служба Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем»

Людмила Бережна- (067) 505 9145 , (095) 911 3458

Pidkontrolem16@gmail.com