Співробітників Верховної Ради підозрюють у крадіжці 15,8 млн гривень на закупівлі по реконструкції системи опалення

Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під контролем” повідомляє: генеральна прокуратура підозрює співробітників апарата Верховної Ради в розкраданні 15,8 млн гривень при закупівлі послуг з реконструкції системи опалення в будівлі парламенту. Про це сказано в матеріалах суду.

Зазначено, що Головне слідче управління Генеральної прокуратури здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом розкрадання посадовими особами апарату Ради коштів державного бюджету в особливо великих розмірах, виділених на реконструкцію систем опалення-холодопостачання і зміну нагрівальних приладів в адмінбудівлях парламенту.

Також правоохоронці розслідують факт зловживання службовим становищем посадовими особами управління справами апарату парламенту в інтересах ТОВ “Вулвер” при закупівлі й виконанні робіт з реконструкції системи опалення й охолодження.

Розслідування встановило, що посадові особи управління справами парламенту разом з директором ТОВ “Вулвер” організували схему розкрадання коштів державного бюджету, виділених на реконструкцію систем опалення-холодопостачання і заміну нагрівальних приладів фанкойлами в адмінбудівлях апарату Ради, розташованих на вулиці Шовковичній, будівля 2 і 4, загальна вартість яких становила 15 830 000 гривень.

Досудове слідство встановило, що 12 липня 2016 року управлінням адміністративними будівлями керсправами апарату Ради оголошено тендер на закупівлю робіт з реконструкції системи опалення-холодопостачання, але дата розкриття тендерних пропозицій неодноразово переносилася на підставі усних зауважень посадових осіб апарату парламенту.

Надалі розпорядженням першого заступника керівника апарату – керуючого справами Петра Боднара від 9 вересня 2016 року кошти з бюджету управління адміністративними будівлями, які призначені на закупівлю робіт, були передані в безпосереднє розпорядження Управління справами апарату Ради, що стало причиною скасування тендера.

Разом з тим до скасування тендера Управлінням адміністративними будівлями самостійно оголошені торги в системі ProZorro на роботу з реконструкції системи опалення-холодопостачання.

Очікувана сума договору становила 16 370 000 гривень.

Головою тендерного комітету був призначений заступник керуючого справами апарату парламенту.

За результатами розгляду тендерних пропозицій переможцем торгів визнане ТОВ “Вулвер”, з яким укладено договір на суму 15 830 412 гривень.

Надалі з метою виконання укладеного договору ТОВ “Вулвер” уклало договір субпідряду з іншим учасником тендера – ТОВ “Елман Плюс”, що виконувало роботи з електрифікації.

Генпрокуратура почала розслідувати цей злочин і за рішенням суду одержала доступ до рахунків ТОВ “Вулвер” і до фінансових операцій підприємства.

14 вересня 2017, “Українські новини”

Кейс на Боднара П.О.: http://control.net.ua/keysi/bodnar-petro-olegovich/