Волинян закликають «здавати» корупціонерів

Волинська прокуратура суттєво активізувала роботу щодо протидії корупції. За дванадцять місяців 2016 року правоохоронці виявили 69 корупційних порушень, ще шістнадцять випадків зафіксували уже від початку цього року. Про результати протидії політичній корупції на Волині йшлося сьогодні, 23 березня, під час спільного брифінгу працівників обласної прокуратури та представників Всеукраїнського руху з протидії політичній корупції «Під контролем».

Начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Леонід Сасюк повідомив, що упродовж 2016 року до суду прокуратура скерувала 53 провадження про кримінальні правопорушення з ознаками корупції, 31 з них – про отримання неправомірної вигоди. Сасюк наголосив, що з 59 осіб, яких притягнули до кримінальної відповідальності, 29 – працівники правоохоронних органів.

За два місяці цього року правоохоронці вже виявили шістнадцять корупційних кримінальних правопорушень, за якими розпочали тринадцять кримінальних проваджень. На цей час дванадцять таких проваджень уже скерували до суду, шість із них – про одержання неправомірної вигоди.

Однак, за словами правоохоронця, покращена динаміка статистичних даних, на жаль, ніяк не збільшує суспільний інтерес та довіру до органів прокуратури. Леонід Сасюк наголошує, що низку порушень вимог антикорупційного законодавства та законодавства у сфері публічних закупівель вдалося вивити завдяки активній співпраці з Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем». Зокрема, за час такої співпраці волинська прокуратура отримала вісімнадцять повідомлень про факти можливих зловживань посадовцями області різного рангу. У більшості випадків отримана інформація підтвердилася.

Зокрема, так вдалося викрити колишнього заступника начальника відділу земельних ресурсів Ковельської міської ради в отриманні неправомірної вигоди в сумі двісті доларів США за виділення певної земельної ділянки одному з жителів міста. У рамках співпраці з рухом «Під контролем» слідчі прокуратури на цей час розслідують кримінальне провадження щодо керівника КП «Луцькводоканал», який упродовж 2014 року уклав низку фіктивних договорів та розтратив кошти підприємства на суму 1,7 мільйона гривень.

Нині працівникам прокуратури Волинської області вдалося також підтвердити інформацію активістів про відсутність електронної декларації в одного з заступників голови Волинської обласної ради. Проводять досудове розслідування.

Координатор Всеукраїнського руху з протидії політичній корупції «Під контролем» у Волинській та Рівненській областях Володимир Зиль на завершення зазначив, що у нашій області порушення здебільшого стосуються публічних закупівель. За його словами, незабаром завершиться друга хвиля заповнення електронних декларацій. Тож, певно, корупційні правопорушення будуть присутні і там. Однак члени Руху «Під контролем» та прокуратура Волинської області закликають активних громадян долучатися до співпраці та інформувати відповідні органи про випадки зловживання владою місцевих високопосадовців.

«Зараз стало дуже модно говорити про корупцію, однак говорити про якість виявлення цього явища можна лише за кількістю переданих до суду справ. А громадських активістів, які цим займаються, не так вже і багато. Тож просимо бути активними», – підсумував політолог «Під контролем» Сергій Таран.

23 березня 2017, “Волинський Інформаційний Портал”