Всеукраїнський рух «Під контролем» спільно з прокуратурою Житомирщини протидіє корупції

Під час брифінгу у прокуратурі Житомирської області начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури області Віталій Ольховий повідомив журналістам, що прокуратурою області налагоджено співпрацю із громадськими організаціями, які об’єднались у Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем».

«Протягом 2016-2017 років органами прокуратури області опрацьовано 21 інформаційну довідку Всеукраїнського руху. За наслідками їх розгляду складено 3 адміністративні протоколи за порушення законодавства про закупівлі та один протокол, пов’язаний з корупцією. Також внесено 3 подання у порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» та направлено 5 листів про усунення порушень законодавства про закупівлі», – поінформував про результати співпраці начальник відділу прокуратури області. 

Також Віталій Ольховий зауважив, що найпоширенішим порушенням Закону України «Про запобігання корупції» є недотримання посадовими та службовими особами вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Переважна більшість притягнутих до адмінвідповідальності осіб за статтею 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) – депутати місцевих рад.

Беручи участь у прийнятті сесіями місцевих рад рішень з питань, пов’язаних з наданням собі чи близьким особам у власність або користування землі, виплати премій, укладення договорів, депутати ігнорують вимоги Закону щодо повідомлення про реальний конфлікт інтересів, що виникає у зв’язку з наявністю приватного інтересу та заборони прийняття рішень у цих умовах.

Підсумовуючи зустріч із журналістами, Віталій Ольховий наголосив, що органи прокуратури і надалі займатимуть принципову позицію щодо протидії корупційним проявам, використовуючи повною мірою надані чинним законодавством повноваження.

Додатково. З початку року Управлінням захисту економіки в області Департаменту захисту економіки Нацполіції України, за погодженням з органами прокуратури, складено та направлено до суду 62 протоколи про вчинення адмінправопорушень, пов’язаних з корупцією, за ст. 172-7 КУпАП. На даний час 24 протоколи розглянуто з притягненням винних осіб до встановленої законом відповідальності. До правопорушників застосовано стягнення у виді штрафів. 

19 липня 2017, Генеральна прокуратура України