Замість компанії «Аквасет» молодий підприємець?

Початок осені і, відповідно, нового навчального року у Вінниці розпочався з потужної рекламної кампанії щодо облаштування всіх вінницьких шкіл інноваційними системами очисти води.

На сайті Вінницької міської ради зазначено: «Встановленням обладнання та бюветів займалася місцева компанія «Аквасет». Яка спеціально для Вінниці розробила цю систему».

Проте журналісти і громадські активісти такої компанії не знайшли в жодному реєстрі. Інтернет-ресурс vinmedia навіть назвав компанію «Аквасет» фірмою-привидом.

Тож аналітики громадської організації «Філософія Серця» вирішили перевірити казначейські рахунки вінницьких шкіл аби з’ясувати кому ж сплачувались кошти за інноваційні системи. Майже всі школи сплатили однакові послуги ФОП Бурківському Я.Ю.

Школи розбили послуги на різні договори на суму до 50 тис.грн. для того, щоб не проводити закупівлі через систему закупівель Прозорро.

Але школа-гімназія № 30 все ж таки намагалась дотриматись вимог Положення виконкому і розмістила інформацію в Прозорро. Загальна вартість “апаратів для дистилювання, фільтрування та ратифікації” в кількості 15 штук склала для школи 49 964 грн.

Нагадаємо, що в березні цього року виконком Вінницької міської ради прийняв Рішення, яким знизив поріг здійснення закупівель через систему Прозорро до 30 тисяч гривень.

Тобто всі школи мали б провести конкурентну допорогову закупівлю і обрати найвигіднішу пропозицію. Але цього зроблено не було.

З відповідною заявою про недотримання вимог Рішення звернулись громадські експерти до Вінницької міської ради.

За даними аналітичної системи YOUCONTROL ФОП Бурківський Ярослав Юрійович зареєструвався як підприємець 21 червня 2018 року.

Відповідно до аналітичної системи clarity, яка генерує інформацію з Прозорро, підприємцю Бурківському Я.Ю. в липні 2018 року виповнилось 28 років.

В соціальній мережі Фейсбук у пана Бурківського в друзях зазначений Володимир Онофрійчук, депутат Вінницької міської ради, який приймав активну участь в рекламній кампанії систем очищення води від «Аквасет».

Доречі, рекламне агентство «Юнік», яке має ексклюзивні права на розміщення реклами в ліфтах, також не є юридичною особою а фактично є бізнесом депутата Онофрійчука. Про ліфтовий бізнес депутата нещодавно писали «Молодий пенсіонер-депутат непогано заробляє на комунальній власності».

Для з’ясування правової сторони облаштування шкіл системи очищення води, дотримання тендерного законодавства, наявності документів, що підтверджують якість і безпечність води, активісти Всеукраїнського Руху проти політичної корупції “Під контролем” звернулись до контролюючих і правоохоронних органів.

6 вересня 2018, ГО “Філософія серця”