“Які партії нажилися на підготовці до навчального року?”

Фірми, які пов’язані з місцевими політиками та депутатами всіх рівнів, чи «свіжі» ТОВ,ФОП-зареєстровані кілька місяців назад, або ті, що через кілька місяців стають банкрутами – є найбільш популярними схемами, за якими розігруються мільйони бюджетних коштів, виділених  на харчування дітей та проведення ремонтів у навчальних та дошкільних закладах.

Це підтверджують дослідження експертів Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» , що були проведені  в результаті аналізу закупівель місцевих департаментів освіти у Львові, Ужгороді, Чернігові, Харкові, Дніпропетровську, Одесі та Херсоні та представлені на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«На місцевому рівні не існує розподілу на партія-влади чи партія-опозиції. Фактично, є одна партія дерибану, яка заробила понад півмільярда бюджетних гривень протягом грудня 2015 – липня 2016 року на  ремонтах шкіл та харчуванні школярів, – наголошує Віктор Таран, активіст Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».

Експерти Руху у своєму розслідуванні охопили Захід-Північ-Схід та Південь України, що дає можливість зрозуміти загальну картину із закупівлями в освітянській сфері.

  Гліб Канєвський, аналітик Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» навів такі факти. У Львові (сфера відповідальності мера Андрія Садового), одразу дві фірми, пов’язані з місцевими політиками ВО «САМОПОМІЧ», заробляють на харчуванні дітей. Компанія “АГРО-ПРОД” за півроку поставила до бюджетних закладів освіти молочної продукції на понад 4,5 млн гривень. Компанія “Західекопродукт”, яка зареєстрована лише минулого року, встигла продати харчів школам Львова на 1,6 млн гривень. Обидві компанії пов’язані з місцевим депутатом Львівської міської ради від «Самопомочі» Романом Федишином.  Більше 700 тисяч гривень отримали від освітян компанії “Еталон-Ком” та “Центр технологій будівництва”, що  пов’язані з помічником народного депутата Володимира Парасюка. Також львівська компанія “ТОНБУДПРОЕКТ” , яка в кінці 2015 року активно співпрацювали з бюджетними установами і ремонтувала басейни для дітей,  вже в 2016 році збанкрутіла.

  В Херсоні фактично монополізували харчування в закладах освіти “Сервис-Гранд” та Південна комерційна продовольча компанії, котрі  пов’язані з місцевими депутатами від ВО «Батьківщина». Разом вони заробили на бюджеті понад 23 мільйони гривень.

  В Одесі навчальне обладнання в школи поставляє  компанія місцевого представника партії «Відродження». До «Відродження» є питання і у Харкові – сфері відповідальності мера міста Геннадія Кернеса. Освітні бюджетні установи фактично обліпили компанії, створені в квітні 2016 року! Такі молоді фірми вже витягнули на ремонти навчальних закладів понад сім мільйонів гривень. І більшість коштів видана авансом.

Не краща ситуація у Дніпрі (Сфера відповідальності Б. Філатова, представника «УОП-УКРОП»). Бюджетні контракти на  2,5 мільйони гривень одержала компанія “ЛВМЕТ”,  офіційно зареєстрована в квітні 2016 року,  яка вже в травні 2016 року авансом отримала перші бюджетні кошти. Спеціалізується “ЛВМЕТ” на ремонті дитячих садочків.

Окрім того, в Дніпрі не гребують заробляти  політики. ТОВ “Крайт”, також  пов’язане з представником УКРОПу, дістало з бюджету на поставку молочної продукції понад півмільйона гривень.

А от в Чернігові понад третину мільйона гривень на ремонті вікон та дверей заробила компанія, близька до місцевого депутата від партії «Наш край».

Активісти Руху «Під контролем» мають всі  підстави зробити висновки, що в регіонах бізнесмени під прапорами РІЗНИХ партій- і провладних, і опозиційних, фактично заробляють на підготовці до освітнього навчального року.

  Євген Дикий, аналітик   Міжнародного інституту демократій / Соціовимір підкреслив; «Корупція в Україні стала тотальною хворобою всього політичного класу.  Корупція виявляється чи не єдиним питанням, у якому вповні збігаються позиції всіх політичних сил, і більш того – єдиним об’єднуючим фактором, який цементує сучасний політичний клас України у протиставленні всій решті суспільства”.

Тому Всеукраїнський рух проти політичної корупції  «Під контролем» звернеться до центральних апаратів провідних політичних парій провести службові розслідування стосовно комерційної діяльності власних представників та припинити будь-які спроби місцевих політиків заробити на коштах платників податків.

  Додатково:

  Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання близько 80 регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років боряться із корупцією в усіх регіонах України. У  червні ініціатори Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» та представники  партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та партії «Відродження»  підписали Меморандум щодо протидії корупції у місцевих радах.

30 серпня 2016, Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під контролем”